יום הבלוג הבינלאומי 2011 Blog Day

בני ראה ידיעה קטנה ב"דה-מרקר" שהיום, 31 לאוגוסט, הוא יום הבלוג הבינלאומי, וציין שמן הראוי שאתייחס לכך, על אף שתדירות רשימותי לאחרונה מעמידה בספק את היותי חלק מקהילה זו. בכל מקרה בהחלט נותרתי חלק מקהילת קוראי הבלוגים.

ובכן, תכננתי לפרסם רשימה אחרת, אבל אתיישר להנחיות של יוזמי היום, כמובא כאן: להמליץ על חמישה בלוגים אחריהם אני עוקב.

1. גם חשוב, גם מעניין, גם רלבנטי לתחום ענייני, גם משפיע,  ואולי המוביל כבלוג אורבני-ישראלי: יואב לרמן הבלתי נלאה.

2. קוראי וחברי כבר מכירים את אהבתי לבלוג Free-Range Kids (שגם הרשימה הבאה אצלי כנראה תהיה מחווה לו, כנספח ליום הבלוג הבינלאומי). בלוג המנסה לגרום לשינוי גישה כלפי גידול ילדים והחיים בכלל, בכיוון של שחרור מאובססיות והחזרת שפיות ופכחון.

3. ומכאן למשהו שונה לגמרי: הבלוג של יהונתן קלינגר (שדומני שלאחרונה קיבל את השם Intellect or Insanity ), עורך דין העוסק וכותב על פרטיות, זכויות אדם וזכויות אחרות, טכנולוגיה, ועוד המון דברים שנראים לו (ולרוב גם לי) מעניינים. אני מודה שאני לא מצליח לעמוד בקצב הפרסומים שלו, כי על אף שכותב באופן קריא- צריך להתרכז קצת. לאחרונה אפילו היתה רשימה רלבנטית לאדריכלים.

4. זה לא פוליטיקה, זו השקפת עולם. "מדרון חלקלק" הוא בלוג (או משהו כזה) שכעדותו "מוקדש לתיעוד, שקדני ככל האפשר, של התדרדרותה של הדמוקרטיה הישראלית". או בניסוח אחר (שלי)- תיעוד שוטף של החרא מייצרים פה, תוך המנעות עקבית מהשאלה הברורה: כמה חרא עוד נבלע עד שנצא גם לגור באוהלים כמחאה. אתר שמקשה על החיים, כי מה שרואים במראה הוא לעיתים מכוער במיוחד וגם כי שולל את התירוץ "לא ידענו".

5. באחרון תמיד קשה לבחור. שוב שינוי כיוון לסטיה אחרת שלי: אהבה וסקרנות כלפי מפות. בלוג של קרטוגרף ( Strange Maps ) עם ראש פתוח המביא נושאים שונים ומפות מגוונות, חלקם דברים שהם יותר פנטזיות מאשר מפות ומראות את רב-הצדדיות שמאפשר כלי זה לבעלי חשיבה מקורית. למשל, לנסות לתאר את מפת דנמרק אילו היה היפוך תפקידים בין דנמרק לבין המושבה הגדולה שלה גרינלנד. או התאמה של מפות המדינות בארצות הברית לפי תדירות שיחות הטלפון בין אזורים שונים. ויש גם רשימות יותר רציניות, היסטוריות ואחרות.

בשולי הרשימה, אבל לסיום מר-מצחיק, בלוג בשם PassiveAggressiveNotes , המביא פתקים והודעות שאנשים כותבים לרוב בעצבים רבים אל מי שמכעיס אותם, אבל במבט בלתי-מעורב מהצד הם מאוד משעשעים. למשל זה:

ולא הכנסתי בלוגי עיצוב למינהם, שגם אותם מעניין לפקוד מדי פעם.

ואם אפשר לציין ולהודות למיטיבי, אני נעזר בקורא רסס (יענו מעדכן על פרסום רשימות חדשות) הנקרא FeedReader . לא שניסיתי אחרים, אבל מאוד נוח לי עם זה.

וממש לסיום, אפרופו ימים בינלאומיים, לא יודע איך החמצתי לפני יומיים את "יום הקריאה בקול של קומיקס". כידוע באינטרנט, כמו באמנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה, ויש הוכחה לכך. חייב לרשום לי לא לפספס בשנה הבאה….

http://bigthink.com/ideas/39553

כתיבת תגובה

Follow Me