נערה עבריה, מי יידע קורותייך…..

צומת רוטשילד - נחלת בנימין

צומת רוטשילד – נחלת בנימין.  הלב התל אביבי הפועם. בקרוב יתווסף נתח יוקרתי נוסף כמתבקש וכמתרחש:

פרסומת הבנין המוקם

ובינתיים, בהרחבת המבט – אתר בניה סטנדרטי:

אתר בניה

במבט הזה, מ"אנדרטת המייסדים" שבשדרות רוטשילד, דרך השער הפתוח (והנסגר בלילה), נחשפת תמונה שעד כה היתה במעבר הצר שבין הבנין שהיה כאן קודם לבין שכנו מדרום. אותם מרווחים צרים, "גדסיים" (אף שאולי קדמו לגדס עצמו באזור זה), שיש בהם חיים נסתרים למחצה ולעתים חתרניים ומסתוריים. כך הם גם כר ביטוי לתושביהם הסמויים למחצה או לאמני גרפיטי שמתאים להם שיווי המשקל בין האפשרות להתבטא ולעבוד ללא חשש הפרעה לבין החשיפה המוגבלת שיצירתם תזכה לה.

נערה עבריה

בהחלט נראית כיצירה שמתאימה לחצר צדדית, ולא לחזית לרחוב. ופתאום נחשפה כך. כמעט רואים את ההפתעה בעיני הנערה הירוקות, אל מול אור השמש העזה. אולי אף תרעומת קלה שבכיווץ הגבות. לא לכך פיללה בתנוחה זו….

ואף זה ודאי מצב זמני, שכן גדר זו מן הסתם תוגבה או לכל הפחות תטוייח ותיצבע.

העמסה

לא סביר שגם אותה מנסה הטרקטור (או יותר נכון הטרקטוריסט) להעמיס ולהעביר. גלגולה הבא כנראה יהיה במקרה הטוב מתחת לשכבת צבע חדשה. אולי בעתיד תיחשף ותיחקר בקפדנות כציורי הקיר בפומפיי, או כהפתעות שהתגלו לא הרחק במתחם התחנה, בהמשך למסורת מפוארת של ציורי קיר.

האם גם עוברת אורח זו שמה לב כמוני למצב הביניים המוזר שנוצר, ותוהה תהיות קיומיות כמו שלי?

ולסיום אני פונה לקהל בבקשת עזרה: בפינת תמונת "נערה עבריה" שלעיל יש חפץ מתכתי מוזר שגיליתי רק בהתבוננות בתמונות. הנה הוא שוב לבדו:

חפץ מוזר

אינני מצליח לפענח מה זה. נרגילה? אסופת כידוני אופניים? ולפותר פרס הכרת תודה וציון לשבח.

תגובה אחת לפוסט "נערה עבריה, מי יידע קורותייך….."

  1. החפץ המוזר הוא בסך הכל תחתית הפוכה של כיסא משרדי

כתיבת תגובה

Follow Me